shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

What is cheese in French HELP meeeeee please and don't give bad answers​
Fill in the blanks Though everyone in ancient Greece spoke the same language and worshipped the same_ , Greece was not a united country Instead Greece was spli
Ratio as a fraction 12:36
essay on environmental awareness with pictures​
Which equation is equivalent to 3logx+log2=log3x-log2
What do disaccharides, such as sucrose, andpolysaccharides, such as starch, have in common?A They are lipids made of fatty acids.B They are proteins made of ami
Write a two column proof. Can someone please help me I posted this yesterday and nobody helped if you can also help me with the other that’ll be great. Happy Ne
If for every 2 atoms of Chlorine-35 there are 5 atoms of Chlorine-38. What is the average mass?
Find the missing term in the following geometric sequence. a. 12, 144 c. 20,100 b. 40, 200 d. 32, 200 Please select the best answer from the choices provided
A house divided against itself cannot stand. I believe this government cannot endure permanently half-slave and half-free. I do not expect the Union to be disso