jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

The type of psychologist who studies how people are affected by the presence of others is called a ________ psychologist.
Which terms below can serve as an alternate name for the cell membrane?
List some ways that geology controls where it is safe to live.
How many different ways can one roll a sum of 6 when rolling two dice?
How long did the conversion of benzoyl chloride to n,n-diisopropylbenzamide take?
Which is a symptom that requires prompt medical attention?
About what percent of whites owned slaves or belonged to a family who owned slaves
which expression is equivalent to (3k-2i)squared, where i is the imaginary unit?
a $16,000 car loan lease used to purchase a new car the loan is for 5 years and has a 6.2% APR. Use the amortization formula to determine the amount of the mont
The Walters family bought 3 ham sandwich and 4 fruit cups for lunch. Each sandwich cost $4 and each fruit cups cost $2. How much did the family spend on lunch?