Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

The sun is the biggest source of visible_ energy caused by the movement of waves of _____
Two pounds of grapes cost $6. Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate
PLS HELP ASAP PLSSS IT DETECTS IF ITS RIGHT OR WRONG HELPPP
Which pronoun would you use to speak to your best friend? Ustedes Usted EI Tú
Bottles of water are on sale! Did you get a good deal? Solve this problem in your math notebook, and upload it to the assignment.
ANSWER THISSSS ASSSAASPPPPP
Which sentence gives a reason that supports the writer's claim? (1) The school tardiness policy needs to be revised. (2) Students should not be punished for cir
4/5 x (v−7) = 2 what is the value of v
ming took a cab across town. His fare was $22, and he leaves a 18% tip. What is the total amount Ming pays to the cab driver?
Which sequence of change in rock type occurs as shale is subjected to increasing heat and pressure?