makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

I have no idea what to do.. someone please explain??
One Step Closer To Freedom Key Ideas And Details 36-41
I need help asap please​
Brainly has too many kids answering questions they dont know the answer to which makes half of this website unreliable Anyone else agree
HELPPPP 15 POINTS!!! I need an answer fast
A car drove 64 miles in 230 minutes. Which expression represents the rate of the car, in miles per hour? A - 64 / 2 B - 64 x 2 C - 64 / 120 D - 64 x 120
WORTH 98 POINTS The number of horses occupying stalls at the county fairgrounds can be modeled by the following function, where x represents the number of days
You suspect that a sample of rock dates from about 200,000 years ago. If you want to determine an absolute date for this rock, which dating method would you use
What is the importance of the symbolism of the Greek and Trojans? ​
Can someone help me convert 10.0 mols to a weight in mass?