rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

Name the legs of abc
Polar molecules have an equal number of positive and negative particles. True or false
Which of the following statements is true about Confucianism and Daoism? A. More Chinese followed Confucianism than Daoism B. The Chinese followed either belief
Which of the following is an example of a renewable resource? a. coal b. oil c. gas d. water
during the childhood, physical development is ______ in infancy. The same rate More rapid Less rapid
How many generations does it take for a single bacterial cell to become 256?
__________ and the other vaulters have been training for months. Which case type pronoun is required to complete the sentence? A. nominative B. possessive C. o
PLEASE HELP! What kind of parallelism is found in the poem? give one example. ^ | | | | Who has seen the wind? Neither I nor you. But when the leaves hang tr
Which of the following is another way to express the equation 8 - (-d) = 43? 8 - d = 43 -d + 8 = 43 -8 + d = 43 8 + d = 43
Need to know this asap please!!!