ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

the question is in the S.S(Screen Shot) pls help:(
C6H6O3+H2O------>C2H4O2​
Given m || n, find the value of x and y. (5x+16) m (y+6) (7x+4) n
Joan works on commission for a furniture store. She gets a base pay of $80 a day plus 4 percent of the value of any merchandise she sells that exceeds a total o
Rewrite the expression using only positive exponents. Then, evaluate the expression. 3^{-2}
1) Which is the odd one out in each set? 1 Stocks accounts equities options 2 Investor analyst adviser consultant 3 Pioneer entrepreneur risk-taker manager 4 Ou
A company with $60,000 in current assets and $35,000 in current liabilities pays a $1,000 current liability. As a result of this transaction, the current ratio
I used to ___ but now I no longer do. I no longer ___ because _____. This is important to me because _____. Stopping this made me feel _____. Now, instead, I __
An angle whose measure is is rotated more than halfway around a circle.
Cathay Pacific Airlines determined that many travelers were avoiding Hong Kong because of lengthy delays at immigration. The company addressed the problem by he