Amloggins Amloggins
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 oranges cost 5.04 how much does 1 orange cost

Respuesta :

thatgirl00
thatgirl00 thatgirl00
  • 02-12-2020
$0.42 I think that is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Mary needs 2 kilograms of potatoes. Which number sentence could be used to figure out how many grams of potatoes Mary needs? (1,000 grams = 1 kilogram
An animal emits a response in the presence of a certain tone. if a slightly higher pitched tone elicits the same response, then stimulus _______ has taken place
May someone help me 5x+8=7x
You are planning a 9 day trip to Texas. It will cost approximately $350 per day in Houston and $400 per day in San Antonio. If your budget for the trip is $34
Amy owns a graphic design store. She purchases a new printer to use in her store. The printer depreciates by a fixed rate of 14% per year. The function V = 2,40
Which of the following occurs during the process of photosynthesis
Who made the rules in the middle ages?
Which of the following documents establishes the three branches of government and the bicameral legislature? A. Federalist Papers B. Declaration of Indepe
Does they have me a bonus contain an indirect object
Katy has contracted a severe case of malaria and is intravenously administered the drug chloroquine. This drug is injected directly into Katy’s vein. muscle. ep