jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

Fixing sentences fragments
a transform boundary occurs where plates side against each other true false
Why is it so rare for a bill to be defeated in the floor vote in the house or senate?
What type of image is formed by a lens if m = 3.0? A. A virtual image that is smaller than the object B. A virtual image that is larger than the object C. A rea
Help me please!ASAP​
Multiply. Express your answer in standard form.(x^2-4x+3)(-3x^2+7x-1)
At an intersection, the red light times are normally distributed with a mean time of 3 minutes and a standard deviation of 0.25 minutes. Approximately what perc
Which one of the following will increase the current value of a stock?Decrease in the dividend growth rateIncrease in the required returnIncrease in the market
how to solve this math problem ​
A recursive formula for 1, 4, 16, 64,