danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 25 pounds of turkey for $26.25. What is the cost per
pound?

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

$1.05 Per Pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
tiiara
tiiara tiiara
  • 03-12-2020

Answer: $1.05/pound

Step-by-step explanation:

$26.25 / 25 = $1.05

Answer Link

Otras preguntas

how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization