Aaliyah36771 Aaliyah36771
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

At a deli counter someone bought 0.125 pounds of roast beef for $5.00 How much will it cost per one pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer

$0.025

Step-by-step explanation:

0.125/5.00=0.025

Answer Link

Otras preguntas

What is the festival that express friendliness,enthusiasm and good will to all people?
Please help me and if you don't know the answer pls don't answer
If I triple the distance between the charges, the force will..
Please help!! I'm super confused
Last month Maria hiked a total of 90 miles on two trails: a 5-mile mountain trail and a 10-mile canal trail. Let x represent the number of times Maria hiked the
What is answer please
Write the equation in slope-intercept form of the line that includes the point (3,2) and has a slope of 4/3.
Can someone help me for this
Find the measure of the missing angle Answer: a=
What is abortion and how does the process work. How much money does abortion usually cost.