powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

write 4/5 as division
Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Not all tiles will be used. Match the points with their polar coordinates. ( Image below ) A, B, C,
4 t-shirts and a hat costs £31. 00 2 t-shirts and a hat costs £17. 0. How much does a t-shirt cost? how much does a hat cost?.
somebody proof read this "There was a girl named May, Her family always told her not to join the military because it was against their beliefs and her dad's fa
Factor the expression. 6x2 + 5x + 1 ___________________ A.) (3x – 1)(2x + 1) B.) (3x – 1)(2x – 1) C.) (3x + 1)(2x + 1) D.) (3x + 1)(2x – 1)
Where MUST you place the word 'hace when saying how long ago you did something? O before the period of time O after the period of time before the past tense ver
Suppose the assets of the Silver Lode Bank are $100,000 higher than on the previous day and its net worth is up $40,000. By how much and in what direction must
What does the 4th amendment say in the constitution.
summary of the first chapter on Trever Nohas book "Born In A Crime"
How did Islam emerge on the Arabian peninsula