estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

Which statements correctly describe the Delian League? Choose all answers that are correct. a. Athens dominated the league and meddled in the affairs of other
Which amendment establishes that a president can only serve two terms?
Hydrogen bonding is necessary for
Which of the following best describes the difference between the way that early historians and modern historians have studied the past? a. Early historians con
What should prewriting help a writer do
how is dimensional analysis useful in calculations that involve measurements
the email program shipped with Microsoft office
How do you rename 5,400 as hundreds
How are the reasons for moving similar to or different from people in ancient history?
evaluat the statement scientists just perform experiments to prove what they already believe