JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP I GIVE THANKS
simplify 5^ 3log(5)^6
how does the CONSTANT affect a line graph?
Which of the following can be used to discover an authors purpose? I. details in the story II. historical context III. publishers life history a. I, II, and III
This weekend you are planning to complete part of your assignment at the library to do this you need to store data on a removable storage device
Who was the 33 president of the United states?
how did world war 2 end in a prisoner's story
What's times what equals 116??
Benjamin is making bow ties . How many 1/2 yard-long bow ties can he make if he has 18 feet of fabric!
How to write 1.35 as a fraction in lowest form