TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

which are properties of liquid crystals
Help me find the answer for problem number 1
what is. the units of velocity
Which tax is administered and collected by county and city governments?
pls help me. im confused
Pls answer Y’all are awesome thx
A family drives 4 1/2 miles in 1/10 of an hour. What is their rate of speed in miles per hour?
The school fu fair made $1768 on games and $978 on food sales. How much money did the fun fair make on games and food sales?
In living systems, what is needed for chemical reactions to occur at an efficient pace? Water Oxygen Enzymes Proteins
The cost of 2.5 pounds of cheese is $5.60. Mrs Peterson bought 9 pounds of cheese for her deli how much did she spend