rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

Please help I cant figure this one out!!! What is the equation of a line passing through the point (6, 1) and parallel to the line whose equation is 3x = 2y + 4
Which system of inequalities is shown here? Help me ASAP please):
If sin y° = 9 divided by c. and tan y° = 9 divided by d. ,what is the value of cos y°?
anner bought 97 bottles of maple syrup. Each bottle contained 96.65 ounces of syrup. How many ounces of syrup did Tanner buy in total?
Yvonne had 25 stamps. She used 20 of them. Which represents the portion of stamps Yvonne used? 0.4, 60%, 4/5, or 15/20?
BRAINLIESTTTT ASAP!!! 1. A student made the following observations about astronomical bodies. Observation 1: Mars reverses its direction of motion in the night'
PICTURES INCLUDED HELP NEEDED
Which cause and effect diagram best illustrates one main effect of informed citizens on the political system?
A polygon has an angle sum of 360 and each angle measures 90 what is the polygon
The magnetic field a distance 2 cm from a long straight current-carrying wire is 2 × 10–5 t. the current in the wire is: