davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

3/5x=52 is the answer 120 or 130
500 reduced by 4 times my age is 232 .
_____ occurs when light changes direction after colliding with particles of matter
solve please?xd=y(L-d)please explain the steps also
members of which phylum contain stinging capsules that poison the entangled prey
Is 5/11 greater than 1 / 2?
What is the subject and predicate of this sentence. she cooked breakfast over the camp fire
How to start a sentence off when describing someone?
18x-(8x-7)=67 what does 'x' equal in this equation?
What does Lincoln mean when he says soldiers gave "the last full measure of devotion"?