shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Which foods contain a non-reducing sugar?
In the galvanic cell Al(s) ǀ Al3+(aq, 1 M) ǀǀ Cu2+(aq, 1 M) ǀ Cu(s) which of the following changes will increase the cell potential? I. Dilution of the Al3+ sol
Why is there a minimum mass for an object to become a star? smaller objects cannot be detected from earth. smaller objects cannot hold planets in orbit. smaller
Which of the following occurrences is a major cause of earthquakes in the Indian Subcontinent? A. The water from intensive monsoons has weakened the plates unde
What provisions were the main part of the northwest ordinance?
Describes the purpose of style in writing?
Victims of terror attacks are typically high profile leaders in opposition to terrorist agendas. True False
Amparo (preferir) comer en casa. what is the correct form?
When a buyer’s willingness to pay for a good is equal to the price of the good, the?
Select the most likely consequence of making credit card payments late. a. fees and paying the introductory interest rate on the balanceb. paying higher interes