hannapeterson745 hannapeterson745
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Washington is buying a gallon of milk for $3.99 and some boxes of cereal for $4.39 each. If Mr. Washington has
$20, how many boxes of cereal can he buy?

Respuesta :

bdeku0821
bdeku0821 bdeku0821
  • 01-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help anwser these. i hate math.
Helpppp please please this IS TIMED I WILL MArk brainliest No LINKS OR WILL REPORT YOU please help please give an explanation
Analyze Juliet's response to Paris as they meet in the first scene of Act IV. From Juliet's perspective, how do Paris' actions appear? it’s a timed test..pls hu
A motor cycle purchased for $9,000 today will be worth 6% less each year. For what can you expect to sell the motorcycle at the end of 5years
How might you use context to figure out what the word sanctioned means
What's your name, what's your sign, what's your birthday? What's your wrist tattoo bible verse say? Tell me this, do you kiss on the first date? Don't hold anyt
What 4 object pronouns can be BOTH direct objects (pronoms COD) and indirect objects (pronoms COI)? a) le, la, l', les b) me, te, nous, vous c) le, la, lui, le
estimate the measure of this anglea. 30°b. 50°c. 10°d. 140°thanks friends!​
I have a project about fractions. Its the last day of school. Pls answer this question. What fraction is less than 1/2?
please help me with this