Nyonna82921 Nyonna82921
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Pls help me ASAP I’ll brainlest for the right answer

Pls help me ASAP Ill brainlest for the right answer class=

Respuesta :

AvrilK
AvrilK AvrilK
  • 02-02-2021

Answer:

I would say the answer is 13.5

Step-by-step explanation:

Times 7.5 (hours) and $1.80 (dollars).

The reason why this works:

It is $1.80 per hour so if you multiply it by 7.5 the amount of hours that would make it so you'd get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

Chose all the shapes that have opposite sides the same length
Are 9/21 and 6/14 equivalent fractions
F(x)=3x^2+1 G(x)=2x+1 (F+g)(x)=
One weekend Ella sells a total of 52 prints for a total of $2,975. Small prints cost $50 and large prints cost $75. How many of each size print did Ella sell?
What are the 4 components of natural selection?
Andre hires two gardeners to landscape his lawn. He pays each of the gardeners $30 per hour. If both gardeners work for 8 hours, how much does Andre owe the gar
Please answer this for brainliest!
A powerstroke is caused by the atp hydrolysis and phosphate release, binding and movement of multiple _____ molecules.
Andre is designing a website that will display reviews of school lunches. Each item on the menu is rated from 0 to 5 stars. The main display can only show 6 rev
which of these individual is an enterpreneur