aubreystechschu5946 aubreystechschu5946
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Karen purchased fabric for a project she is working on. She bought 3 yards of fabric. Each yard cost $6.68. How much money did Karen spend on fabric?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

$20.04

Step-by-step explanation:

$6.68 x 3 = $20.04

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

un-realistic

Step-by-step explanation:

didnt hear a single "can I speak with your manager?"

Answer Link

Otras preguntas

what are three expression for 157 +748
Why are the inner planets not made of light elements?
Feelings of resentment toward those who were not native citizens rose during World War I. This was known as nationalism. nativism. nation-building. naturalism.
The time it takes for an object stopped from a certain speed can be modeled by the equation t=1/2 square root v, where v is the speed of object in meters per se
Which of the following locations would most likely have the most fertile soil
The term mean drawing electoral district lines to the advantage of a certain party or group
Which vocal textures were preferred during the Baroque period?
Question 11 of 20 From "The Man To send Rain clouds" by Leslie Marmon Silko, what do we learn about Leon and his family during the burial process for Teofilo? o
Calculate the molarity of a solution containing 5.6 mol of sodium hydroxide dissolved in 2.1 L of water
We Expect New Students To Take An Entrance Test When They Join Our School. How Will This Sentence Be Turned Into Passive Voice?