lenaren1213
lenaren1213 lenaren1213
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

If one pear costs 3$ how much of a pear can you get for 1$?

Respuesta :

vincentphxm74902
vincentphxm74902 vincentphxm74902
  • 02-02-2021

Answer:

1/3 of a pear

Step-by-step explanation:

Answer Link
andriamikava andriamikava
  • 02-02-2021
1/3 of a pear hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

According to House's path-goal theory, when the task structure is high, employees work on routine and simple tasks; for this type of situation, supportive leade
dont mind my ripped paper but if someone could answer #14 for me that would be great! thank you!
Assuming a perpetual inventory system and using the first-in, first-out (FIFO) method, determine (a) the cost of goods sold on January 25 and (b) the inventory
What term is used for the study of non living parts of earth? A. Chemistry B. Geology C. Ecology D. Biology
please help #11 ty!!
Which of these rulers is an example of an absolute monarch apex
A proton travels with a speed of 4.2×106 m/s at an angle of 30◦ west of north. A magnetic field of 2.5 T points to the north. Find the magnitude of the magnetic
What term refers to communities that remain unchanged for long observable periods of time? A) Successive communities B) Stable communities C) Climax communiti
Who performed the oil-drop experiment?
Can someone explain this to me? I really don't understand how to do it. I need help ASAP