potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Describe the graph that is produced by the equation (x-7)^2+(y+5)^2>25
can you tell me the summary for each of the paragraphs in the 2 article's an frnd needs help
I need help please!!! At the beginning of the year there were 24 students in rocketry club. By the end of the year the number of students increased by 50%. How
Please answer !!!!!!!!!!!!!!!
Identify the type of chemical reaction. H2CO3H2O + CO2
What 3 battles were fought along the TX Gulf Coast? a. b. c.
Write the possessive form for each worn italics. (will be capital letters not italics srry :)) I visited my MOTHER workplace. Did you buy the DOG food? The TEAM
Help me solve this pls
Name the angle in four ways. Then classify the angle as acute,right,obtuse, or straight. Ignore the words.
ineed the answer plesee naww