moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

Atom A and Atom B have the same number of protons and neutrons, but they do not have the same number of electrons. Which statement describes the atoms? The atom
If you are able to answer thank you
work out cube root of 1331: reciprocal of 0.2 give your answer in the form n:1
Write a paragraph of five to seven sentences comparing how the role of convenience influences shopping in the U.S. and France.
Which cylindrical container must you purchase if the blueprint is to fit fully in the container? Use 1 meter equals 39.37 inches.
5555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555
The American and French armies outnumber the British by how many soldiers? (During the battle of Yorktown). 7,000 7,800 8,000 8,645
Please help i will give you brainian.
According to the video, the goal of marriage and family therapy is to help families do what things? Check all that apply. communicate create quality time meet o
The great Rift Valley in Africa is a land feature on earths surface caused by the movement of crystal plates. Continued movement of the plates is gradually maki