jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

you are using an approved third party tool in your client project and find a bug in it. thi is causing severe delays. can you decompile the third party code to
A concept map can help in understanding difficult material by a. Defining vocabulary words c. Alphabetizing content b. Listing topics within the chapter d. Iden
Josefina y Armando ________ en la piscina. A ellos les gusta nadar. están es son está
Discuss four reasons why it is important for a novice entrepreneur.
Daily Language Practice Monday Week 19 Set 1 1. Circle the sentence that has the words in the correct order. . She starts a new school today. A new starts she s
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!
Is it possible male with type A blood and a woman with type AB blood have a child with type AB blood. why or why not
Which function has a vertex at (2, -9)? O f(x) = -(x - 3)2 O f(x) = (x + 8)2 O f(x) = (x - 5)(x + 1) f(x) = -(x - 1)(x - 5)
Write an equation in slope-intercept form for the line that goes through points (1.4,0) and (1.-2). y= x +pretened the 5 isn't there btw>>​
Question 8 Calculate the volume at RTP occupied by: a) 0.16 g of oxygen ​