Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

9-x^2 factorize the expression​
Answer ASAP, please..
The loan officer at 2nd National Bank tells Lana she can afford a monthly payment of $1,900 on her new home loan. Assuming this is an interest-only loan, and th
500 kilograms to pounds please explain to me how you got the answer.
Valerie earns $12.20 per hour. If she worked for 7.75 hours yesterday, how much did she earn? $94.55 $94.65 $945.50 $946.50 ASAP PLEEEEEAAAAASE!!!!
factorise p^2 + q^2 +5(p^2 + q^2)​
the ship left port x at 22 45 on friday and arrived at port y at 7 1/4 hours later. at what time and day did the ship arrive at port y?​
help me please help me please help me please​
Which is the best claim for an argumentative paragraph? -The Benin plaques hold the most unique place in the history of relations between Africa and West Europe
A coordinate plane with a line passing through (negative 3, 2) and (0, 3) Find the linear function represented by the graph. The slope of the line is . The y-in