ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does the example of salted caramel illustrate? A. Kitchen accidents can result in great products. B. Many culinary trends begin in elite restaurants. C. On
ill give you a brainliest if it is right
navy firefighter have to deal with military operations at sea which entail
What does the earth rotate on​
.org A string is tied with a 0.500 kg object and swung around a person's head in a horizontal circle. The length of the string is 1.00 m. The maximum speed the
Maria decides to use the method of proportions and similar triangles to find the height of a tree. She measures the length of the tree's shadow and finds it is
Is this a good response to this question? Q: Write a short essay about two places in Peru you would like to visit, why you want to visit those places, what you
In what way did Sir William Garrow have a huge effect on the American legal system? a. He made sure that the American system had all the innovations of the Engl
what is the wavelength of a wave with a frequency of 262 hz and a speed of 343 m/s A. 89,8666 m/s B. 0.76 m C. 1.11 x 10^ -5 m D. 1.3 m
yeah yeah I know it math