Yk2neat
Yk2neat Yk2neat
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Help meee pleaseee or yull suffer SEVERE consequences...

A $0.25
B $0.45
C $1.35
D $2.22

Help meee pleaseee or yull suffer SEVERE consequences A 025 B 045 C 135 D 222 class=

Respuesta :

niydiaw2009
niydiaw2009 niydiaw2009
  • 02-03-2021

Answer: The Answer is B $0.45. All you gotta do is multiply the answer choices by the # of pencils to find the Cost! Have A Great Day!!

Answer Link

Otras preguntas

There are 20 math problems divided into 4 equal columns on a worksheet. Your teacher has you cross out one column of problems. Use the equation 20-20/ 4=p to fi
correct the following sentence using proper grammar: i will going 2 shop too buy icecream
Multiply: -5 x (-3) x 7a. 90b. -105c. 105d. -90
What type of wave is used by the lighthouse to signal ships?
I need help for this homework please. Thank you !
17. (ax + by)² + (bx - ay)² please solve it​
Question 3 A. Write the HTML code that would produce the following output. Fruits - Mango - Orange - Pineapple Vegetables 1. Carrot 2. Callaloo 3. Tomato
Adriana spent $24 on fruit punch and lemonade. Fruit punch costs $3 per bottle. Lemonade costs $2 per bottle. How many bottles of fruit punch could Adriana buy
please answer the two questions
The triangle is an equilateral triangle. Write an equation and solve for x.