Seudónimo Seudónimo
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

5th grade math. Correct answer will be marked brainliest.

5th grade math Correct answer will be marked brainliest class=

Respuesta :

blacgd52 blacgd52
  • 02-03-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

2 kittens

Answer Link
estradac21 estradac21
  • 02-03-2021
9 kittens weighed at least 3/8 of a pound
Answer Link

Otras preguntas

slavery began in the americas during the age of expolration because
Tadashi had a veggie pizza that was cut into 8 equal pieces. He ate 2 pieces and left the other 6 in the box. What fraction of the pizza did he eat?
helppp answerrr theseee threee questionsss pleaseeeeeeeeee lol I’ll brainlist. 1) as far as you can tell, are these facts coming from a reliable source? 2) th
I dont have any motivation to finish my work , and its so much :(
A car has a constant velocity of 35 mph for 20 minutes. What is the acceleration of the car?
1.) A rabbit poops 200 – 300 pellets a day. Their daily manure weighs 1 to 1 lb each day. What is a reasonable estimate for the amount of manure pellets they wo
find the distance between each pair of points (-4, 6) and (3,-7)​
It's a 12 inch pizza cost $9.75 in it and it's cut into 10 slices what is the cost per square inch
what lesson does the narrator learn? little miss perfect
Convert 0.680 L/min to units of microliters per hour. Show the unit analysis by dragging the conversion factors into the unit‑factor slots.