vivireyez26 vivireyez26
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $3 a pound.
One portion of onion compote requires 1.9 oz of butter.
How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

isslavierowerner
isslavierowerner isslavierowerner
  • 02-03-2021

Answer:

6.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

KC, a fast-food restaurant, serves fried chicken, fried fish, and French fries. The managers have estimated the costs of a batch of fried chicken for KC's all-y
PLEASE HELP!! Thanks:)
HELP RN RN RN RN PLEASE ASAP A teacher wants to survey students in her four classes to find out where they would like to go on the next school field trip. She d
what does it mean when all you wish comes true but with negative effect?​
Can somebody help me
people whose ancestry includes both indigenous and spanish heritage are
Which sentence(s) below would be appropriate supporting details for the following topic sentence? There may be more than one correct choice. Mark all answers th
x=4y write in slope intercept form and determine the slope and y-intercept
Please help me with activities 1 and 2
Solving linear equations -12y = 108