BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

I am a grade 9 student currently studying biology, chemistry and more as my electives. \ desire to be a doctor and is amazed by the human body and structures of
Give the graph of this function f(x), find the following (use only integers) f(3) =
If you are a member of an assurance engagement team (not an audit), what entities do you need to be independent of
Select the correct answer. 1 Ben works as an accountant at a shipping company. While managing the financial invoices, he noticed that there was a tax that his c
5. During the night, a child hide himself at the corner from his mother who wanted to bit him. The mother came with a torch calling him, but the child could onl
underline the noun clause in each sentences chose the gift for whom ever you want​
Match each prefix with its definition.Match Term DefinitionAnti A) PartlyMulti B) AgainstSemi C) Many
grade 12 speech topics​
Prepare an art integrated assignment (Chart tabulation of music, costume, region, language association)
Decide whether the ordered pair (-1,4) is a solution of the equation 8x−2y=3.