jtgallo jtgallo
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Each gallon of gas costs $3.50.

Respuesta :

kenarmstrong06
kenarmstrong06 kenarmstrong06
  • 01-04-2021

Answer:

I need to know how many gallons you have.

Step-by-step explanation:

You should multiply the amount by how many gallons.

Answer Link
truthcavanaugh
truthcavanaugh truthcavanaugh
  • 01-04-2021

Answer:

whats the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

DeLissa wants to dress and act like Marisol, who is a very popular and attractive girl at school. What type of peer pressure is DeLissa reacting to?
A reason why slavery developed in the American colonies was
How do I find the Greatest Common Factor of 14m², 27a³, and 45a²?
Which of the following statements about the spread of Christianity is false?
How to measure Population Density?
_____ occurs at convergent boundaries, where one layer of crust sinks into the asthenosphere when it collides with another layer of crust. Divergence Weathering
The Good Friday Agreement was to improve relationships in the country of A. China. B. Ireland. C. Korea. D. Israel.
Word problems with rational numbers
If the root thermo- means "heat," which does thermodynamics mean?
the median of 10,31,36,36,38,42,47,48,49,52