Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How does water's specific heat relate to its usefulness for life give examples?
Compare the approaches of Chandragupta and Asoka to ruling the Maurya empire?
What's the inverse of f(x)=4x-8
what is the balance as a result of having a credit of $84 and a debit of $29
A scientist mixes water (containing no salt) with a solution that contains 40% salt. She wants to obtain 200 ounces of a mixture that is 5% salt. How many
Can someone plz help me.
What is 40% of 160? A. 20 B. 40 C. 32 D. 64 E. 75
What does hadero mean when she uses the term, "sonic lineages". what does she describe as her own sonic lineages?
Efficiently scheduling material and labor is an example of ________________ decisions
Most volcanoes are located at......