haileemarz2025
haileemarz2025 haileemarz2025
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Crunchy peanut butter cost $325 for 259 g. in shop b it costs $408 for 340 g.
which shop gives you better value for your money?

Respuesta :

Jenna1705
Jenna1705 Jenna1705
  • 03-05-2021
Shop B. This is cause shop A charges about $1.25 for each g of peanut butter, while Shop B charges only $1.20 for each g of peanut butter. Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Fast!! 1. In the 1850s, the debate over slavery reached a new height over the territories of Kansas and Nebraska. Answer the following questions about the debat
What does HE stand for
Find the values of x and y. State which theorem(s) you used.
Which of the following words have a Greek root that means "to measure"? Select two answers. A. approximately B. astronomical C. barometer D. heliocentri
NEED ANSWERS QUICKLY, CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!
yo can i get a hand here just so i dont get it wrong
A square with diagonals is shown. The distance from one point to the middle point is 3. The length from the center point to another point is 3. What is the appr
(100 POINTS !!) Identify the vertex of the parabola.
A demand curve enables a firm to examine prices Blank _____. Multiple choice question. in terms of quantity sold relative to the costs to produce the product in
wright me a informative essay on great chicago fire (100 pts to who ever does it) *!!!!does not have to be super long!!!!*