autumnr autumnr
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

The price p of a pizza is $6.95 plus $.95 for each topping t on the pizza

Respuesta :

bulletstorm03
bulletstorm03 bulletstorm03
  • 02-12-2016
the price would come out to be about 8 dollars if you are looking for whole numbers the original answer is 7.9 if I got this wrong I am sorry I did know the # of toppings
Answer Link

Otras preguntas

i hope you will........me for being late
suffix word that ends with or
which new technology of the 1800s had the greatest impact on farmers in the great plains? a. photography b. barbed wire c. electric lights d. steam-powered sawm
how do you simplify algebraic expressions ?
a _____ is a control that tells the computer what task to perform.
the cost of 3 bottles of apple spread is $7.41. what is the cost of each bottle of apple spread? $1.62 $2.47 $4.41 $10.41
what is 35 percent of 900
Which type of bond will most likely be found in HBr? an ionic bond a metallic bond a polar covalent bond a nonpolar covalent bond
Two American documents that reflect important American values
In the figure 1-1, what layer of Earths geoshere is labeled c