andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Someone help dont scam or you get report. :)

Someone help dont scam or you get report class=

Respuesta :

MizukiIsEpik
MizukiIsEpik MizukiIsEpik
  • 03-06-2021

Answer:

Hi there!

The correct answer should be: $2.99 per kilogram!

Step-by-step explanation:

17.94 ÷ 6 = 2.99

Answer Link

Otras preguntas

“. . . our kings of Zhou treated the people well . . . and presided over services to spirits and to Heaven. Heaven therefore instructed the Zhou kings, chose th
Geometry help I don’t know where to start. Does it want me to have it equal each other?
Your objective should be specific to each job you apply for. Is this statement true or false?
It costs $23 per hour plus a flat fee of $16 for a plumber to make a house call. What is the equation of the form y = mx + b for this situation?
What is the slope of 5x-6
Who invented the first successful American steamboat ?
In this excerpt from a video transcript, which two parts demonstrate the use of emotional appeal as a persuasive technique? NARRATOR: As Arctic ice continues to
Find the difference. Show your work -3/4 - 4/3
Which of the following statements is not true about a vocational or technical education program? A. They take less time to complete then a collage program. B. T
use an example from us history to help explain the difference between isolation and engagement withing us foreign policy