katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

Karin wants to use the distributive property to find the value of 19 • 42 + 19 • 58 mentally. Which expression can she use? a. 19 x(42 + 58) b. 19 x(42 x 58)
Why was the continental congress unable to fix the economic crisis after the American revolution?
Under which conditions does a real gas behave most like an ideal gas? (1) at low temperatures and high pressures (2) at low temperatures and low pressures (3) a
Which formula represents a nonpolar molecule? (1) HCl (3) NH3 (2) H2O (4) CH4
Making Inferences Why do you think governments want to influence the supply of alcohol and tobacco products by imposing excise taxes?
If a rectangle is 2 meters more than its width, and the area of it is 80 square meters, what is the length and width?
what is the log(45)/log(15) simplified?
What is the solstice? list some examples of each.
Why would the “remote states” be at a disadvantage in the large republic?
Determine whether the formula describes y as a function of x. Explain your reasoning. (2 points) y = 9x + 1