abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

What would the slope of a line be to line perpendicular to the following: Y = 2x - 2
Which of the following expressions could be used to represent "the difference between -12 and 10"?
Help me out :))))))’hsnsixbsuu hi dhe’s
During an experiment, Aika measured the time it took for a ball to roll down a ramp set at an angle. She measured that it took 1.010 seconds. The exact time it
What is the cost of operating a 100 W light bulb for "4 hrs per day" for 30 days, if the cost of electricity is 6 cents kW•h
Giving brainliest!!!! Plz help ty
< If you want to enjoy the ski slopes of Portillo, in Chile, it is better to go in July or January January or February July or August any month of the year
Your family is moving, and you are asked to help move some boxes. One box is so heavy that you must push it across the room rather than lift it. What are some w
Which row of the table reveals the x-intercept of function f?
what Two surround and enclose the chloroplasts.