friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

What resulted from European trade with other nations?
Any attempts would be appreciated​
An dependent clause expresses a complete thought, that can stand alone as a sentence with than any other support, or can be connected to other independent claus
why do you think we have so much crimes in the country at this time and what do you think is the reason for so many young people turning into a life of crime?
Jack travelled 360 km at an average speed of 80 km/h. Elaine took 1.5 hours more to complete the same amount of distance. What was Elaine's average speed for th
Express the number using scientific notation: 0.000000067 Select one: O a. 67 x 10-7 O b. 6.7 x 10-7 O c. can not be written in scientific form O d. 6.7 x 10 -8
?What are the key traits of fascism?
What is Key for the reaction 2503(9) = 2802(9) + O2(g)?
I NEED HELP ASAP FOR TEST Ming’s mother served him fried eggs for breakfast. After seeing the eggs, he noticed that they closely resembled a stage in cell divis
What will apple, potato, and onion all taste if you eat them with your nose plugged ?