justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate -3x+5y when x = 1/6 and y = 1/4 write awnser as a fraction in simplest form
is a concussion one of the most serious sports injuries?
which type of therapy involves meeting people with the same problems? A individual therapy B group therapy C family therapy D professional therapy
How many covalent bonds are there in one molecule of carbon dioxide, CO2?
What might have been a reasonable career choice for an American colonist living in coastal New England?
List three artistic tasks the monks and nuns performed. the subject is Art History.
what settlement was founded by George Washington (answers below)
Krista is planning to mow her grandparents lawn the rectangular yard is 10 yards by 12 yards but there is a square patio that has 12 foot sides in the middle of
What is the name of the island where the Dominican Republic is located?
The membrane lining the interior of the chest wall is called