Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

-. Six square-based pyramids fit exactly onto the six faces of a cube of side 4 cm. If the volume of the object formed is 256 cm', find the height of each of th
Analyze how religion, as a distinct political interest, played into conflicts leading to the Glorious Revolution?
what is one use of the mineral gypsum ​
What is the median of 6.5, 4.5, 6.5, 4.5, 5, 4.5, 9, 3.5
Roberto and Sandy are playing a rounding game. Roberto says the number 634. Sandy rounds Roberto's number to the nearest hundred. What number does Sandy say?
HELP!! URGENT!! IT IS DUE TOMORROW, PLEASE HELP ME!
should students possess the same freedom of speech rights as adults explain why or why not
(f - 5)(-2) + 111 Need help
can someone plz help me x-y/2z=3
-1/2(3x-4)+3x=5/6 Please help