frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
write the verb in parenthesis in the imperfect tense. antes yo ____ en la clase de historia. (estar) (1 point)
Suppose that an investment of $13,000 grows in value at a rate of 9% per year. What is the growth factor for this investment? a. 0.09 c. 1.09 b. 1/9 d. 9
the price of a notebook was $3.70 yesterday. today, the price fell to $3.45 . find the percentage decrease. round your answer to the nearest tenth of a percent.
which of the following correctly compares the functions of the epididymis and the urethra? a. sperm mature in the testes and travel through the epididymis to th
Which best states why the Mughal Empire was considered a good example of multiculturalism? The Empire brought together several cultures and gained loyality by
If you were told an atom was an ion, you would know the atom must have a
may someone help me on this please please please
which type of burn involves destruction of the epidermis, dermis, and subcutaneous layers of the skin? a. first degree b. second degree c. zero degree d. third
according to the transcendentalists, what should people do in order to make society better? a. study in the best universities b. try to improve their own lives
susie likes either playing volleyball or to swim laps. which of the following rewrites makes the sentence parallel? a. susie likes either playing volleyball or