MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

Rocky wants to find the best price he can for new socks he found 6 pairs for 19.50 and 12 pairs for $30.00 which is the better buy

Respuesta :

yurishamelchor5 yurishamelchor5
  • 01-01-2017
6 pairs for 19.50 is better
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
6 pairs for 19.50 is the better buy :))
Answer Link

Otras preguntas

Mrs. Epps buys 500 bags of balloons for the high school prom for $250. What is the cost per bag?
Ariel travels 400 miles in 8 hours. What is her rate of change or rate? A) 40 miles per hour B) 50 miles per hour C) 55 miles per hour D) 60 miles per hour
An emission Ray has a frequency of 5.10 x10^14 Hz. Given that the speed of light is 2.998 x10^8 m/s, what is the wavelength of the Ray?
explain why some african amerian were loyalists while others were patriots during the american revolution
How are the functions of vaccines and antibiotics different?
Security is not an issue with the use of ATMs. a. True b. False
A monopoly exists when _____ provides a good or service.
By 2002 more than 29 million people in sub-Saharan Africa lived with the virus that causes
Sking questions is an important part of taking high quality notes. Please select the best answer from the choices provided a. True b. False
In this atmospheric layer, metoers burn up true or false