thetruegodofall thetruegodofall
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Cantaloupes are on sale at four different grocery stores. Which store offers the lowest unit rate for cantaloupes, in dollars per pound?

Respuesta :

bigcrybaby
bigcrybaby bigcrybaby
  • 01-11-2021

Answer:

i think its the fruit garden its 60 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which property is 7x +(4x + 1) = (7x + 4x) + 1t
At what frequency will a 3.0 μF capacitor have a reactance of 7.0 kΩ?
On takeoff, the combined action of the engines and the wings of an airplane exert a force of 8.00 × 103 N on the plane upward at an angle of 65.0" above the hor
The city-state of Athens was an important part of Greek civilization because it introduced the concept of "rebirth." key trade routes. the rise of a large empir
You wish to move a heavy box on a rough floor. The coefficient of kinetic friction between the box and the floor is 0.9. What is the best way to reduce the forc
KELP ME PLEASE!WILL MARK BRAINLIEST, THANK, AND, RATE
Which rotation maps point K(8,-6) to K(-6, -8)?
Additional Proofs: Prove each statement below using Proof by Contradiction. 1. The sum of any rational number and any irrational number is irrational. S 2. For
PLEASE HELP!!!!! Camilla borrows a book from the library for d days. The library charges a late fee of 0.10 dollars per day that the book is late. If Camilla re
A 14-ounce can of tomato sauce costs $2.66. What is the unit rate per ounce? A. $0.16. B. $0.17. C. $0.18. D. $0.19.