yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

लेखकाला शाल देणारे जोडपे​
I’m getting hungry. I _______ something soon.
Erin's weekly health deduction from her check is $5.35. If his employer pays 80% of the premium, how much is her annual premium?
Which of these statements is NOT true regarding a randomized block design experiment?a.)This design has an advantage of controlling for variables that might con
Identify each of the following sentences as simple, compound, complex, or compound-complex. 1. He didn’t want any vegetables or rice with dinner. 2. Do you want
60. The majority of the students....... him to be innocent. A) believes B) believe C) believing D) to believe 61. Not only he but also his friends.... this film
ncert maths class 10 solution 5.1 4
i ( not/earn/much/money) ........ you do
PLZ HELP ME AND IF U CAN XPLAIN
Help me plss.. I already give the picture... ​