Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

richard's estate is to be split equally among his five children. if his estate is worth $ 6 1 3 million, how much will each child inherit?
which element distinguishes hypermedia from linear multimedia?
Elected U.S. Senators have six-year terms. True False
What technique is used to separate the different cell parts?
what land bridge did the native americans crossed
The difference of a positive integer and its inverse is 15/4. Find the integer.
witch notation system is similar to neumatic notation
a mile is 5280 feet. between which two integers is the elevation in miles
puritans were people who wanted to?
If you convinced your principal to cancel an assembly because of a political concern, what would this situation be an example of?