victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

He (doesn't, don't) often stay after school. Verb: Subject:
The right-handed twin accused his brother of murdering their mother, and their quarrels continued until it was time to bury their mother. With the help of their
Prior to the ratification of the constitution, the united states was governed by the articles of __________.
In what british industry did the industrial revolution first take hold?
If you are delt 4 cards from shuffled deck of 52 cards, find the probability that all 4 cards are diamonds
What is one of the byproducts of yeast fermentation?
Specialization of labor and trade yield greater economic efficiency when applied to interstate? trade,
The democratic republican party was based on the idea that the central government of a country should be what?
Rachel runs 6 miles in 44 minutes at the same rate how many minutes would she take to run 9 miles
E-lab (the "e" stands for experience) has project teams perform field research for its clients. project teams at e-lab have designed a new over-the-counter cold