catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

QUE CLASE DE ORACION ES ESTA: LAS EMISIONES DE CO2 ACABAN CON EL PLANETA
Describe the responsibilities of community residents in solving problems in the community
Can someone help me with question 6 please?
A ball is thrown at an angle of 45° to the ground. if the ball lands 87 m away, what was the initial speed of the ball? (round your answer to the nearest whole
If 3.0×105 j of heat are added to the ice, what is the final temperature of the system?
I need help on these math questions!
The formula for finding the present value of an item that depreciates yearly is v = c - crt. In this formula, v is the present value, c is the original cost, r
Three cells undergo meiosis. How many haploid cells are produced?
I need help fast due tomorrow!!!
Which job in the Finance career would be best for someone who had knowledge of banking and credit systems and the ability to repetitively process transactions?