ayannawoodson043 ayannawoodson043
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

6. Three bunches of flowers can be bought for $9.48. Four bunches can be bought for $10.64. Which is the better buy?​

Respuesta :

brittanyflaherty brittanyflaherty
  • 01-12-2021
The better buy would be four bunches for $10.66 because each bunch of flowers would be $2.66 compared to $3.16 per bunch.
Answer Link

Otras preguntas

H and W are married citizens. All of their real and personal property is owned as tenants by the entirety or as joint tenants with right of survivorship. The gr
What is the value of x in the equation -5/8 x =-160 PLSSSSS HELPPPPPP MEEEEEE IT'S TIMEDDDDDD!!!!!
Find the value of x^3+3x^2y+3xy^2+y^3 when x=3 & y=4​
diffusion welding process in welding of. Ti–6Al–4V to Ti–6Al–6V–2Sn
WILL GIVE BRAINLIEST pls help
Write an expression in simplest form the perimeter of the figure ?
different between group IA and IIA elements​
A 2000 kg roller coaster is at the top of a loop with a radius of 24 m. If its speed is 18 m/s at this point, what force does it exert on the track
geometry please help!
When does one country have an absolute advantage over another country? O A. When its production costs are lower B. When its government charges lower taxes C. Wh