jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Please help! Will give brainliest to correct answer
Assignment: In at least two paragraphs, explain how the burst of new inventions during this era fueled the process of urbanization?
there are many different values associated with an AC sine wave which one of the following continually changes throughout the cycle?A. instantaneous valueb. eff
Susan has an investment account which compounds interest annually at a rate of 3.2%. After 6 years, she has 86125 in the account. How much money did she initial
NVS, Inc just issued 5 year stock
Q. 1) How did the several paradoxes in Indian society prevent the participation of several social groups in civil disobedience movement? (5 marks).
Algebra factorize a4 - 3a2b2 + b4​
2. Which property is used for hiding text of the textbox? a) Password Char b) Text Char c) Char Password d) Pass Char
The HCF of 85 and 95
-9y-2=x 4x-3y=31 Solve by substitoution