Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

what is three more than twice a number k? Please Help!!!Also please explain!!!!
I have 2 questions about marijuana: 1. how does marijuana effect your emotions? 2. how does marijuana effect your coordination and movement?I don't get this!!!
Which figure emerged from the August Coup as a national hero in Russia?
what is one of the primary reasons that trade between nations takes place
Which sentence uses possessive personal pronouns correctly? A. Ewan wondered if the keys were his'. B. Their's are the two on the side, by the counter. C. Have
what plus what equals 11 and what times what equals 30
If a mitochondrion has a length of 5 µm and a student’s drawing of the mitochondrion is 10 mm, what is the magnification of the drawing? A. ×0.0005 B. ×0.5 C. ×
what is the science name for table salt
Two or more atoms held together by covalent bonds. Not necessarily a compound. A. Cellulose B. Molecule C. Glycogen D. Electron
Rewrite the sentence The water was calm, using a metaphor.